Přivýdělek s možností doživotní renty, levným voláním a výhodným internetem. Openmlm.

Doživotní renta - proč ne? (pokračování)

18. listopadu 2009 v 9:39 | ... |  PENÍZE
Můj tchán říká z nějakého důvodu "renta", když má na mysli invalidní důchod mého manžela. Vzhledem k tomu, o kolik se jedná, je to spíš "výsluha" nebo ještě spíš "almužna".

Co je to vlastně renta? Podle Všeobecné encyklopedie existuje renta pozemková a renta stavební. Oběma se prý říká absolutní renta a nastupují ve chvíli, kdy, laicky řečeno, všechny nebo téměř pozemky jsou rozděleny - tedy nejsou k dispozici a může se vesele spekulovat. Jak získat pozemkovou rentu Vám ovšem neporadím, ale prý to vědí ti Rakušáci a Rusové, co u nás údajně skupují zemědělskou půdu a stavební parcely.

Pak prý existuje taky diferenciální renta, a ta je definovaná jako příjem z trvale monopolizované kvality půdy (jako je úrodnost, poloha...); vzniká jako rozdíl vůči příjmu z půdy využívané na nejnepříznivějších, ale stále ještě rentabilních podmínek. Jestli tomu někdo rozumíte, tak gratuluju, ale myslím, že takový člověk nepotřebuje číst tenhle blog, protože se zrovna nachází někde na Kanárských ostrovech.

Konečně renta jako taková je výnos z kapitálu, který je uložen do výnosného majetku; obecně výnos z výrobního faktoru, po jehož produktech je poptávka, ale jehož nabídka je omezená. Tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M!ŠQ@ M!ŠQ@ | Web | 18. listopadu 2009 v 9:46 | Reagovat

AHOJKÝ,NA MÉM BLOGU JE JEŠTĚ NEDODĚLANÁ RYCHLOVKA:)BUDU MOCÍK RÁDA KDYŽ SE ZAPOJÍŠ:)<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama